• prew_img5
  • prew_img1
  • prew_img2
  • prew_img3
  • prew_img
  • prew_img6
1 2 3 4 5 6
Sylwetki

 

Jolanta Domagalska
Tłumacz. Ukończyła m.in. Wyższą Szkołę Tłumaczy w Sorbonie - Paryż 3, Dyplom Metodologii Tłumaczenia (kombinacja językowa: polski – francuski oraz francuski – polski).

Agencja ma w posiadaniu prawa do tłumaczeń, sztuk teatralnych:

"Zdobywcy" (LES GAGNEURS) - autor francuski Alain Krief
"Wenecja w śniegu" (VENISE SOUS LA NEIGE) - autor farncuski Gilles Dyrek
"Faceci" (LES HOMMES) - autor francuski Stephanie Bataille
"Taniec albatrosa" (LA DANSE DE L`ALBATROS) - autor francuski Gerald Sibleyras

Posiadamy także tłumaczenia wymienionych tekstów, zainteresowanych prosimy o kontakt.

 

Rafał Dziwisz
W 1988 r. ukończył PWST w Krakowie ( przedstawienie dyplomowe w reż.Jerzego Stuhra ). W tym samym roku angaż do Teatru Ludowego w Krakowie,w 2000 do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Gościnne role w Starym Teatrze, w Teatrze Stu. Liczne występy estradowe, recitale, Teatr Telewizji, programy telewizyjne. Autor i tłumacz tekstów piosenek.

 

Małgorzata Kochan
W 1988 r. ukończyła PWST w Krakowie (przedstawienie dyplomowe w reż. Jerzego Jarockiego ). W tym samym roku angaż do Teatru Ludowego w Krakowie. Gościnne role w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, w Teatrze Bagatela w Krakowie, Teatr Telewizji, programy telewizyjne, film.

 

Iwona Konieczkowska
aktorka związana z Teatrem STU, Teatrem Ludowym w Krakowie, Teatrem Komedia w Warszawie i Teatrem Muzycznym w Gdyni.

 

Małgorzata Krzysica
Absolwentka PWST w Krakowie (1988). Ukończyła Krakowską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie, klasa wokalna (2002) oraz studia podyplomowe w zakresie pedagogiki na Akademii Pedagogicznej w Krakowie (2002).

 

Kurtyna Siemiradzkiego
„Kurtyna Siemiradzkiego” to grupa rockowa złożona z krakowskich aktorów. Powstała w marcu 1997 roku jako „żart – niespodzianka” II Krakowskiego Rautu Aktorów. Temperament artystów połączony  z nieodpartym urokiem klasycznego rocka tworzy „mieszankę wybuchową”, w której doskonale czuje się zarówno zespół, jak i publiczność.

 

Zbigniew Kozłowski
Absolwent PWST w Krakowie (1989). Związany z Krakowem aktor teatralny i filmowy. Licencjonowany Przewodnik Miejski po Krakowie. Zagrał między innymi w "Liście Schindlera" (reż. S Spielberg) i "Podwójnym życiu Weroniki" (reż. K. Kieślowski). W swoim dorobku ma także wiele ról teatralnych, wśród nich w "Romeo i Julii" (reż. Jan Peszek), "Braciach" wg. "Braci Karamazow" F. Dostojewskiego (reż. Kristian Lupa) czy we "Wdowach" S. Mrożka. Grał również w najpopularniejszych polskich serialach.

 

Jadwiga Lesiak
Jadwiga Lesiak Państwową Wyższą Szkołę Teatralną ukończyła w 1965 roku na wydziale aktorskim w Krakowie. Pracowała w teatrach dramatycznych w Szczecinie, pod dyrekcją Jana Maciejowskiego i Józefa Grudy, w Starym Teatrze w Krakowie, w teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, a od 1980 roku związana jest z Teatrem Ludowym w Krakowie.

 

Tadeusz Piotr Łomnicki
ur. 21.09.1968 w Krynicy. Przed szkołą teatralną w teatrze był może 3, 4 razy - do teatru było bardzo daleko. Rekompensowało to kino. Oglądał każdy możliwy film, czasem kupując nawet kilka biletów, żeby seans mógł się odbyć. Krakowską PWST ukończył w 1993. Obecnie występuje m.in. w Teatrze Ludowym, Jamie Michalika, Piwniczce Św. Norberta.

 

Konrad Mastyło
Pianista, organista, kompozytor. Pianista krakowskiej "Piwnicy pod Baranami".

 

Renata Nowicka
Absolwentka krakowskiej PWST/1984 r/,aktorka Teatru Ludowego w Krakowie,wcześniej Teatru Satyry "Maszkaron" w Krakowie. W swoim dorobku zawodowym ma wiele ról dramatycznych i komediowych.

 

Tomasz Obara
Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie (1985 r), 1991 r. - dyplom Wydziału Reżyserii Dramatu PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie

Krystyna Podleska
Urodziłam się w Londynie. Chodziłam do szkoły „White Lodge”, szkoły baletowej Royal Ballet , w Londynie. Chciałam być tancerką, ale zostałam wyrzucona ze szkoły baletowej za wspinanie się po drzewach podczas przerwy, więc zdecydowałam że zamiast być tancerką mogę być aktorką.

 

Grzegorz Sadurski
Stale współpracujący z polskimi stacjami telewizyjnymi w charakterze reżysera i scenarzysty: programów, koncertów, filmów dokumentalnych, reportaży, teledysków.

 

Jarosław Szwec
W roku 1987 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie i w tym też roku rozpoczął pracę w krakowskim Teatrze Ludowym, w którym pracuje do dnia dzisiejszego. Posiada w swoim dorobku około 40 ról teatralnych oraz kilkanaście ról epizodycznych w produkcjach filmowych i teatrze TV.

 

Jacek Wojciechowski
Znany z różnorodnego repertuaru – jako aktor filmowy, lider rockowej Kurtyny Siemiradzkiego, wokalista uczestniczący w filharmonicznych koncertach muzyki Zygmunta Koniecznego czy odtwórca głównej roli w musicalu „Obudź się – Minnesota Blues”

 

Kasia Zielińska
Utalentowana aktorka filmowa i teatralna, występująca w serialu KLAN - proponuje występy z recitalami oraz prowadzenie eventów w roli konferansjera.